. Олімпійське лелеченя у 2013 – 2014 н. р. - Мои статьи - Каталог статей - Відділ освіти Приазовської РДА
Відділ освіти Приазовської райдержадміністрації
Вторник, 30.04.2024, 03:13
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Гость | RSS

Меню сайта

Категории раздела
Мои статьи [55]

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Поиск

Главная » Статьи » Мои статьи

Олімпійське лелеченя у 2013 – 2014 н. р.


У К Р А Ї Н А


ПРИАЗОВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ


ВІДДІЛ ОСВІТИ


вул. Горького, 76, смт. Приазовське Запорізької обл., 72401, тел/факс (06133) 2-26-31, тел. 2-23-01

е-mail: priaz.rvo@mail.ruКод ЄДРПОУ 02136086


____29.01.2014______ № _101___________

На № ____________від ______________



Керівникам закладів освіти



Про інформування


Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки від 27.01.2014 № 011/вд «Про проведення І - ІІІ турів Всеукраїнського спортивно – масового заходу серед дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя у 2013 – 2014 н. р.» надсилаємо Вам методичні рекомендації щодо організації та проведення зонального туру обласного етапу Всеукраїнського спортивно – масового заходу серед дітей і підлітків «Олімпійське лелеченя».

Просимо надати вчителю фізичного виховання для підготовки команди на районні змагання та проведення шкільних.




Начальник відділу освіти Л.І.Данильченко


Іванова 2 28 60



Додаток


до наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації

_27.01.2014_ № _011/вд_


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ ЗОНАЛЬНОГО ТУРУ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО СПОРТИВНО-МАСОВОГО ЗАХОДУ СЕРЕД ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ «ОЛІМПІЙСЬКЕ ЛЕЛЕЧЕНЯ»,

03-04.04.2014 р.

Обласний фінал планується проводити в спорткомплексі ВАЗ «Запоріжсталь». На обласний фінал відбираються п’ять команд – найкращих з кожної зони + одна команда – переможець попереднього року. В 2014 році – це команда Енергодарської багатопрофільної гімназії «Гармонія».

У Заході беруть участь збірні команди навчального закладу, складені з учнів 5-6 класів, які за станом здоров’я віднесені до основної медичної групи у кількості 12 осіб (6 дівчат, 6 – хлопчиків) + 1 учитель фізичної культури + 1 представник навчального закладу.

Програма заходу

Програма Заходу включає три складові: культурну, освітню та спортивну частини.


КУЛЬТУРНА ЧАСТИНА ЗАХОДУ

Кожна команда, яка має представляти район чи місто на зональному турі обласного етапу, пересилає відеоролик команди в електронному форматі та відеопрезентації команди на будь-яку адресу із запропонованих (aksynelena@ukr.netабо aksynova1@gmail.com), або особисто привозить на кафедру РПЗСЖ ЗОІППО в термін до 25 березня 2014 р.

  1. Відеоролик команди «Ми – олімпійська надія України!»

Відеоролик готується у відеоформаті. Тривалість відео - до 10 хв. Тематичний зміст: про місце олімпійського руху в діяльності навчального закладу, регіону; традиції навчального закладу, найбільш цікаві епізоди шкільного життя, які висвітлюють причетність його учасників до олімпійського руху, олімпійської освіти.

  1. Відеопрезентація команди «Олімпійське лелеченя»

Це – відео спортивно-танцювального виступу команди, без заставок, монтажу, за участю тих учнів, які увійшли до складу команди. Тривалість − до 3 хв.; виконується під музичний супровід. Можуть бути використані інвентар і обладнання. Вітається певний сюжет. Критерії оцінювання презентації:

  • Зовнішній вигляд команди (20 балів): єдина форма; наявність емблеми на формі кожного учасника команди;

  • Організованість виступу команди (50 балів): активність всіх членів команди; динамічність; злагодженість; колективні дії команди;

  • Загальне враження (120 балів): на скільки яскравий та видовищний виступ команди; оригінальність; артистизм та творчий доробок; відповідність виступу тематиці;

  • Девіз команди (30 балів): наявність; змістовність та відповідність тематиці.

Журі обласного фіналу Заходу оцінює відеоролик і презентацію.

Протоколи надсилаються в оргкомітет зонального туру фінального етапу Заходу.

Результати зараховуються до протоколів зонального туру фіналу.

Команди, чиї відеоролик і презентація не надійшли до обласного журі, на зональному турі фіналу отримають 0 балів і виступають далі.

Усі продукти будуть оприлюднені на блозі ЛІДЕР за адресою: http://mofizkult-zp.blogspot.com/p/blog-page_9078.html.

Конкурс малюнків

Під час проведення Заходу команди виконують малюнок в реальному часі.

Увесь інвентар і обладнання для створення мистецького продукту команда привозить особисто, крім ватману. Малювання відбувається впродовж конкретного періоду часу. Суддівська бригада вказує час, до якого на спеціально відведеному стенді мають бути поміщені малюнки. Увага: художники – учні зі складу команди.

Під час оцінювання поруч зі стендами ніхто з учасників Заходу не знаходиться. Лише суддя та член суддівської бригади.

Критерії оцінювання малюнка розміщено на блозі за адресою:

http://mofizkult-zp.blogspot.com/p/blog-page_9078.html.


Літературно-поетичний конкурс


На зональних змаганнях обласного етапу Заходу під час урочистого відкриття вірші виконуються учнями – учасниками команд. Вірш та його виконання оцінюються за 12-бальною системою.


СПОРТИВНА ЧАСТИНА ЗАХОДУ

Комбінована естафета


Проходить на легкоатлетичній біговій доріжці (12 етапів по 30 м; дві команди одночасно) або в спортивній залі (12 етапів по 16-20 м у вигляді човника, одна команда за чергою жеребкування).

Зміст і черговість естафетних етапів:


  1. «Швидка драбинка» або «біг по сходинках»

    На відстані 2,5 м від лінії старту на підлозі розташована «драбинка». Довжина «драбинки» - 10 м. Інтервал між щаблинами – 1 м. Учасник підбігає до «драбинки», перестрибує через кожен поперечний щабель з ноги на ногу, при цьому не можна наступати на жодний щабель (малюнок), та далі продовжує біг до наступного товариша, передає естафету. Малюнок. етап «Швидка драбинка»


    Суддя на дистанції стежить за правильністю передачі естафети та технічністю виконання завдання. Помилка: гравець наступив на щаблину. За кожну помилку до загального часу виконання естафети додається 1 секунда.


  2. Біг з підбиванням тенісної кульки тенісною ракеткою

Гравець впродовж усієї дистанції біжить уперед, одночасно підбиває кульку за допомогою тенісної ракетки, яку утримує однією рукою. Будь-яке падіння (кульки, ракетки) дорівнюється помилки (+1 сек. до часу). Під час падіння кульки гравець має підібрати кульку та повернутися до місця падіння кульки, продовжувати завдання. Передача естафети – торкання свого товариша рукою.


  1. «Краб» з волейбольним м’ячем, який затиснутий між колінами та груддю

Гравець з в.п. – упор сидячи позаду, ноги зігнуті, волейбольний м’яч затиснутий між колінами та груддю, починає пересуватися вперед. Будь-яке падіння м’яча дорівнюється помилки (+1 сек. до часу). Під час падіння м’яча гравець має підібрати його, повернутися до місця падіння м’яча та продовжувати рух встановленим способом.


  1. Стрибки по купинах (розмітка – як у «Козацькому гарті»)

Діаметр «купини» 50см. Разом «купин» 10 шт. Відстань кожної «купини» одна від іншої – 50см. Виставляється паралельно два рядка «купин». Перша – на відстані 50см від лінії старту. Відміривши 50см в бік від першої «купини», ставиться мітка, від якої вперед вимірюються наступні 50см, то буде місце для другої «купини». Далі по прямій виставляють ще по 4 «купини» за кожним рядком. Таким чином утворюється два паралельних рядки «купин», які гравець має подолати, наступаючи однією ногою в середину кожної «купини». Заступання на лінію (обід) «купини» - помилка (+1 сек. до часу).


  1. Ведіння баскетбольного м’яча з обведенням стійок – 6 стійок

Ведіння виконується однією рукою або почергово кожною рукою, за правилами баскетболу. Виставляється на відстані 3-4 м від лінії старту 6 стійок (фішок) на відстані 3-4 м одна від іншої. Передачу естафети гравець здійснює торканням м’ячем спини або руки свого товариша. Будь-яка помилка – штрафний час (+1 сек.).


  1. Ведіння футбольного м’яча (слалом) – 6 стійок або фішок

Виконується так саме, як попереднє, лише ведіння м’яча за правилами футболу.


  1. Біг через паркани (висота – 50 см) 5 парканів

Гравець зручним і вірогідним способом долає дистанцію, перестрибуючи 5 парканів. Разом по дистанції – 5 парканів. Торкання паркану – помилка (штрафний час +1 сек.). Помилкою також вважається не подолання паркану.


  1. Стрибки через скакалку на кожен крок

Гравець біжить по дистанції, перестрибуючи на кожен крок через скакалку, яку крутить сам, утримуючи її в руках. Шаг – стрибок. Будь-яка помилка – штрафний час (+1 сек.).


  1. Стрибки на одній нозі

Гравець долає дистанцію стрибками на одній нозі. Можна змінювати опорну ногу лише один раз. Будь-яке порушення правил +1 сек.

  1. «Посадка картоплі»

По дистанції розкладені 4 коробки або картонні тарілки, на відстані 3-4 м одна від іншої. У гравця ще одна коробка, в якій – 12 маленьких м’ячів для великого тенісу. Після отримання естафети гравець добігає до першої коробки (тарілці), викладає в неї 3 м’яча, перебігає до 2-3-4, так саме викладає по 3 м’яча. Фінішує до лінії передачі естафети з пустою коробкою в руках. Передає естафету (торкається свого товариша рукою). Штрафним часом (+1 сек.) наказуються будь-які порушення правил, у тому числі якщо м’ячик викотився із коробки або тарілки.


  1. Стрибки на двох ногах з м’ячем, який затиснутий між стіп ніг

Гравець на лінії передачі естафети знаходиться у в.п. – стоячи, волейбольний м’яч застигнутий стопами ніг. Дозволяється затискати м’яч колінами або гомілками ніг. Завдання: стрибками подолати дистанцію. Руками до м’яча не торкатися. Якщо м’яч впав, необхідно його руками підняти, повернутися до місця, де м’яч було загублено, знов прийняти в.п. та продовжити завдання. При будь-якій помилці - +1 сек.


  1. Гладкий біг – фініш

Гравець долає дистанцію за лінію фінішу.

  • Судді визначають час подолання дистанції командою. Додають до нього штрафний час. То є остаточний час команди. Зауважимо, черговість виконання завдань в естафеті не змінювати. Учнів, які виконують певні завдання, визначає тренер команди на власний розсуд.


Рухлива гра «Артбол» проводиться за правилами минулого року.


ОСВІТНЯ ЧАСТИНА ЗАХОДУ

Тестування «Знавці»


Здійснюється тестування в реальному часі з використанням комп’ютерних тестів.

Зараховується час і якість виконання тестів. За сумою місць окремо за кожним показником в результаті визначається остаточне місце команди в цьому виді Програми.


Додаток 4

до наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації

_27.01.2014_ № _011/вд_


СКЛАД ГОЛОВНОЇ СУДДІВСЬКОЇ БРИГАДИ ЗМАГАНЬ ФІНАЛЬНОГО ТУРУ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО СПОРТИВНО-МАСОВОГО ЗАХОДУ СЕРЕД ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ «ОЛІМПІЙСЬКЕ ЛЕЛЕЧЕНЯ»,

10.04.2014 р.

№№

ПІБ

Посада, місце роботи

КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кафедра РПЗСЖ

Аксьонова Олена Петрівна

доцент кафедри РПЗСЖ

Півненко Юлія Володимирівна

ст. викладач кафедри РПЗСЖ

Циганок Олександра Владиславівна

доцент кафедри РПЗСЖ

Запорізьке обласне управління з фізичного виховання МОН України

Мячина Наталія Іванівна

заступник начальника обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН України

Хлевна Ганна Олексіївна

керівник фізвиховання ДНЗ «Запорізьке вище профучилище моди та стилю»

Неткал Ольга Харитонівна

керівник фізичного виховання ДНЗ «Запорізький будівельний центр ПТО»

Комунарський район

Пришпетливий Михайло Михайлович

учитель фізичної культури ЗНВК № 103

Орджонікідзевський район

Матвіїшина Тетяна Дмитрівна

учитель фізичної культури ЗНВК «Основа»

Шевченківський район

Бакуш Валентин Миколайович

учитель фізичної культури ЗОШ І-ІІІ ст. № 12

Заводський район

Сапетка Валентин Володимирович

учитель фізичної культури гімназії № 47

Іванова Оксана Володимирівна

учитель фізичної культури ЗОШ І-ІІІ ст. № 75

Величко Олеся Станіславівна

учитель фізичної культури гімназії № 46

Жовтневий район

Руденко Олександр Миколайович

учитель фізкультури ЗОШ І-ІІІ ст. № 15

Ленінський район

Деменко Володимир Володимирович

учитель фізичної культури ЗОШ І-ІІІ ст. № 89

Руденко Ірина Євгеніївна

учитель фізичної культури ЗОШ І-ІІІ ст. № 29

Завантажити файл

Категория: Мои статьи | Добавил: Dmitry (30.01.2014)
Просмотров: 1616 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024 Создать бесплатный сайт с uCoz